Παρασκευή, 05 Δεκεμβρίου 2014 02:00

ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΥΓΕΙΑΣ                                                                   Πρέβεζα 5-12-2014

ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΥ-ΙΟΝΙΩΝ ΝΗΣΩΝ-                                         Αρ. Πρωτ. 9846

Tμήμα……..:    Οικονομικό

ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ ΕΠΕΙΓΟΝ

ΠΡΟΣ       ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΕΝΕΣ ΕΤΑΙΡΕΙΕΣ

Πληρ………:   Δρόσου Χρ.

Tαχ. Δ/νση ..: Σελεύκειας 2

481 00, Πρέβεζα

ΘΕΜΑ: Πρόσκληση ενδιαφέροντος συλλογής προσφορών για κατάθεση τεχνικών και οικονομικών προσφορών για την προμήθεια «τροχήλατης βάσης μεταφοράς υπερηχοτομογράφου»

ΣΧΕΤ. Την αρ. πρωτ. 1748/4-12-2014 προέγκριση προμήθειας τροχήλατης βάσης μεταφοράς υπερηχοτομογράφου.

Παρακαλούμε όπως μας αποστείλετε οικονομική προσφορά σε κλειστό φάκελο έως 11/12/2014 ημέρα ΠΕΜΠΤΗ λόγω του κατεπείγοντος για τα κάτωθι είδη για την κάλυψη των αναγκών του Νοσοκομείου συνολικού προϋπολογισμού 3.200,00€ συμπεριλαμβανομένου ΦΠΑ. Οι τιμές για τα προσφερόμενα είδη θα είναι κατώτερες ή ίσες του Παρατηρητηρίου Τιμών που τηρείται από την Επιτροπή Προμηθειών (www.epromy.gr) (όπου υπάρχουν) και θα αναγράφεται και ο αντίστοιχος κωδικός:

Να αναφερθεί εάν τα ζητούμενα είδη είναι άμεσα διαθέσιμα.

ΤΕΧΝΙΚΕΣ ΠΡΟΔΙΑΓΡΑΦΕΣ ΤΡΟΧΗΛΑΤΗΣ ΒΑΣΗΣ ΜΕΤΑΦΟΡΑΣ ΦΟΡΗΤΟΥ ΥΠΕΡΗΧΟΥ PHILIPSCX-50

(ΠΡΟΫΠΟΛΟΓΙΣΜΟΣ : 3.200,00€ με το ΦΠΑ.)

ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ

1. Να είναι καινούρια και σύγχρονης τεχνολογίας.
  2. Η εξωτερική κατασκευή να είναι από υλικό που να αντέχει σε κτυπήματα χωρίς να παραμορφώνεται. Να καθαρίζεται και να απολυμαίνεται εύκολα.
  3. Να είναι ειδικής σχεδίασης,μικρού όγκου και βάρους και εφοδιασμένη μα τέσσερις μεγάλους περιστρεφόμενους τροχούς,για εύκολη μετακίνηση ακόμη και στους στενότερους χώρους
  4. Να διαθέτει κεντρικό κλείδωμα φρένων ή τουλάχιστον σε δύο από τους τροχούς.
  5. Να διαθέτει ρύθμιση καθ ύψος,για άνετο χειρισμό από άτομα όλων των διαπλάσεων και σε όλες τις θέσεις εξέτασης.
  6. Να διαθέτει θέσεις για τοποθέτηση περιφερειακών συσκευών,τροφοδοτικού,ηχοφόλων κεφαλών.
    1. Ο χρόνος εγγύησης να μην είναι μικρότερος του (1) έτους.
    2. Η βάση θα παραδοθεί πλήρης τοποθετημένη και με άριστη λειτουργία μετά δοκιμών σε χώρο που θα υποδείξει η υπηρεσία του νοσοκομείου.
    3. Να είναι σχεδιασμένη για να δέχεται υπέρηχο Philipscx-50 .
    4. Να παραδοθεί έως το τέλος του έτους 2014

Ο ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟΣ ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ