Προβολή άρθρων κατά ημερομηνία: Παρασκευή, 12 Οκτωβρίου 2018

Παρασκευή, 12 Οκτωβρίου 2018 14:16

ΛΙΣΤΑ ΧΕΙΡΟΥΡΓΕΙΟΥ ΑΠΟ 15-10-2018 ΕΩΣ 19-10-2018

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ                                                                                                  Πρέβεζα 12/10/2018
6Η ΥΓΕΙΟΝΟΜΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΥ-ΙΟΝΙΩΝ ΝΗΣΩΝ

Τμήμα……. :       Κινήσεως Ασθενών
Πληροφορίες  :    Πιπιλίδου Γεωργία
Τηλ……….   :      2682 3 61258
Fax ……….   :    2682 0 24837
E-mail…       :     Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Tαχ. Δ/νση ..  :    Σελευκείας 2 , 481 00, Πρέβεζα

ΘΕΜΑ: Εβδομαδιαία Λίστα Χειρουργείου

Σχετ.: (α) Την με αρ. πρ. Α3α/οικ.97136/23-12-2016 Υπουργική απόφαση "Τρόπος κατάρτισης, οργάνωσης και λειτουργίας της Λίστας Χειρουργείου", (ΦΕΚ 4316/τ.Β΄/2016).

ΧΡΟΝΙΚΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ: 15-10-2018 ΕΩΣ 19-10-2018

Ο ΔΙΟΙΚΗΤΗΣ

ΠΑΠΠΑΣ ΜΙΛΤΙΑΔΗΣ

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ                                Αναρτητέα στο Διαδίκτυο
ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΥΓΕΙΑΣ                                        Πρέβεζα: 12/10/2018
6η Υ.Π.Ε. ΗΠΕΙΡΟΥ, ΙΟΝΙΩΝ ΝΗΣΩΝ,                ΑΡ. ΠΡΩΤ: 9485
ΔΥΤΙΚΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ & ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΥ

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ 1Η ΦΑΣΗ ΔΗΜΟΣΙΑΣ ΔΙΑΒΟΥΛΕΥΣΗΣ ΤΕΧΝΙΚΩΝ ΠΡΟΔΙΑΓΡΑΦΩΝ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ ΓΙΑ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΑΚΤΙΝΟΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΝΑΓΚΕΣ ΤΟΥ Γ.Ν.ΠΡΕΒΕΖΑΣ
Ανακοινώνουμε ότι το Γ.Ν. Πρέβεζας στο πλαίσιο διενέργειας συνοπτικού διαγωνισμού για την ανάθεση υπηρεσίας ακτινοπροστασίας CPV 90721600-3, προϋπολογισμού 6.500,00 συμπεριλαμβανομένου του νόμιμου ΦΠΑ με κριτήριο κατακύρωσης την πλέον συμφέρουσα από οικονομική άποψη προσφορά αποκλειστικά βάσει τιμής, (χαμηλότερη τιμή), προβαίνει στην 1η φάση δημόσιας διαβούλευσης των τεχνικών προδιαγραφών.
Η διάρκεια της 1ης φάσης της διαβούλευσης ορίζεται σε εφτά (7) ημέρες από την ανάρτηση τους στο site του Νοσοκομείου (www.1706.syzefxis.gov.gr), ήτοι από την Παρασκευή 12 Οκτωβρίου 2018 έως και την Παρασκευή 19 Οκτωβρίου 2018. Παρακαλούνται οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να υποβάλλουν τεκμηριωμένες παρατηρήσεις και να επισημάνουν τους όρους των προδιαγραφών που ενδέχεται να θέσουν σε κίνδυνο τους διαγωνισμούς και να δημιουργήσουν ενστάσεις ή ερωτήματα κατά την χρονική περίοδο από την δημοσίευση έως την αποσφράγιση των προσφορών.
Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να αποστείλουν τις εμπρόθεσμες απόψεις και εισηγήσεις τους καθώς και να ζητήσουν διευκρινίσεις στην παρακάτω ηλεκτρονική διεύθυνση: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε..
Το Νοσοκομείο δεν δεσμεύεται να υιοθετήσει τις προτάσεις και θα αποφασίσει για την οριστικοποίηση των Τεχνικών Προδιαγραφών με αντικειμενικά κριτήρια προκειμένου να επιτευχθεί η μέγιστη δυνατή συμμετοχή προμηθευτών, εξασφαλίζοντας όμως ταυτόχρονα την ποιότητα των παρεχόμενων υπηρεσιών.
Ευελπιστούμε για την συμμετοχή σας στην υπόψη διαδικασία, συνδράμοντας στην προσπάθεια διαμόρφωσης συνθηκών υγιούς ανταγωνισμού και βελτιστοποίησης των τεχνικών προδιαγραφών.

Ο Διοικητής του Νοσοκομείου
ΠΑΠΠΑΣ ΜΙΛΤΙΑΔΗΣ

ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΥΓΕΙΑΣ 6η ΥΓΕΙΟΝΟΜΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ
ΗΠΕΙΡΟΥ & ΔΥΤΙΚΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ                                                         Πρέβεζα:11/10/2018

ΓΕΝΙΚΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΠΡΕΒΕΖΑΣ                                                    Αρ.Πρωτ.: 9442/12-10-2018
Πληρ.: Σπανού Α.
Διεύθ.: Σελευκείας 2, 48100, Πρέβεζα
Mail. Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

ΘΕΜΑ: Πρόσκληση ενδιαφέροντος συλλογής προσφορών προμήθειας ΑΕΡΟΣΤΡΩΜΑΤΩΝ.
Παρακαλούμε όπως μας αποστείλετε οικονομική και τεχνική προσφορά έως την ΤΕΤΑΡΤΗ 17-10-2018 σε κλειστό φάκελο , έως τις 13.00 μμ, για το κάτωθι είδος για την κάλυψη των αναγκών του Νοσοκομείου συνολικού προϋπολογισμού 1.500,00€ συμπεριλαμβανομένου ΦΠΑ για τον KAE 1899.
Η προμήθεια θα πραγματοποιηθεί εφάπαξ.

Α/Α  Περιγραφή Είδους  ΠΟΣΟΤΗΤΑ/ΤΕΜ  ΚΩΔ/ΤΙΜΕΣ ΠΑΡΑΤ.  Τιμή Μον.  ΠΡΟ Φ.Π.Α Φ.Π.Α  ΣΥΝΟΛΟ ΜΕ Φ.Π.Α
 1  ΑΕΡΩΣΤΡΩΜΑΤΑ ΜΕ ΑΝΤΛΙΑ ΓΙΑ ΠΡΟΛΗΨΗ ΚΑΤΑΚΛΙΣΕΩΝ  20

ΤΕΧΝΙΚΕΣ ΠΡΟΔΙΑΓΡΑΦΕΣ
1. Να αναφέρεται ότι είναι αερόστρωμα κατάλληλο για χρήση σε κλινήρεις ασθενείς.
2. Να είναι ελαφρύ.
3. Να είναι από υλικό υψηλής αντοχής.
4. Να έχει υλικό επικάλυψης που να αποτρέπει την εφίδρωση.
5. Να μπορεί να αντέξει μεγάλο σωματικό βάρος.
6. Να έχει κυψελωτή επιφάνεια.
7. Να είναι από αδιάβροχο υλικό που θα επιτρέπει τον καθαρισμό και την απολύμανση.
8. Να φουσκώνει με αέρα μέσω αντλίας που να λειτουργεί με ηλεκτρικό ρεύμα.
9. Να μην είναι αρκετά ογκώδες, δηλαδή να έχει , όταν είναι σε λειτουργία , πάχος – ύψος που να επιτρέπει την κάλυψη με τον ιματισμό τόσο του αεροστρώματος και του κυρίως στρώματος της κλίνης καθώς και τη σταθεροποίηση του ιματισμού κάτω από το κυρίως στρώμα της κλίνης.
10. Να έχει διαστάσεις κυψελωτής επιφάνειας μήκος 200 cm και πλάτος 90-100 cm.
11. Να έχει προέκταση χωρίς κυψέλες στο πάνω και προαιρετικά στο κάτω μέρος για διευκόλυνση της σταθεροποιησης του αεροστρώματος κάτω από το στρώμα .
12. Να συνοδεύονται από ελαφριά αντλία.
13. Να έχει αεραντλία λειτουργία χαμηλού θορύβου.
14. Να προσφέρει λειτουργία ρυθμιζόμενης πίεσης
15. Να έχει βαλβίδα ταχείας απελευθέρωσης του αέρα για αντιμετώπιση επειγόντων συμβάντων
16. Να έχει συχνό χρόνο εναλλαγής αέρα – πίεσης με συχνότητα να κυμαίνεται από 4- 6min
17. Να συνοδεύεται από άγκιστρα που να επιτρέπουν το κρέμασμα της αντλίας στο μεταλλικό σκελετό του
κρεβατιού.
18. O Kατασκευαστικός οίκος υποχρεωτικά πρέπει να διαθέτει σύστημα ποιότητα EN ISO 9001: 2008 ή νεότερο και
τα προσφερόμενα είδη να έχουν πιστοποιητικό CE.

O ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ Δ.Υ