Παρασκευή, 01 Απριλίου 2022 11:07

6η ΥΓΕΙΟΝΟΜΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ                                  Πρέβεζα:1-4-2022
ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΥ,ΙΟΝΙΩΝ ΝΗΣΩΝ
ΗΠΕΙΡΟΥ & ΔΥΤΙΚΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ                                 Αρ.Πρωτ.:3413/1-4-2022

ΓΕΝΙΚΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΠΡΕΒΕΖΑ

Διεύθυνση: Διοικητικού - Οικονομικού
Πληροφορίες: Βασιλάκου Φ.
Τηλ.: 2682 3 61310
FAX: 2682 0 24837
E-mail: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Ταχ. Διεύθ.: Σελεύκειας 2, ΤΚ 48 100, Πρέβεζα

ΘΕΜΑ: Πρόσκληση ενδιαφέροντος συλλογής προσφορών ιατρικές προμήθειες χειρουργικό υλικό(τραχειοσωλήνες με cuff) και ιατρικής γάζας.

Παρακαλούμε όπως μας αποστείλετε τεχνική και οικονομική προσφορά, έως την Τετάρτη 06-04-2022 και έως τις 11 πμ, σε κλειστό φάκελο λόγω του κατεπείγοντος, για τα κάτωθι είδη προκειμένου να καλυφθούν οι ανάγκες του Νοσοκομείου μας, προϋπολογισμού 90,40€ για το χειρουργικό υλικό και 1.728,90€ για ιατρική γάζα συμπεριλαμβανομένου ΦΠΑ για τον KAE 1311.
Η προμήθεια θα πραγματοποιηθεί εφάπαξ και τα εν λόγω είδη απαιτείται επι ποινής απόρριψης να είναι ετοιμοπαράδοτα.
Οι τιμές για το προσφερόμενο είδος θα είναι κατώτερες ή ίσες του Παρατηρητηρίου Τιμών που τηρείται από την Επιτροπή Προμηθειών (www.epromy.gr) (όπου υπάρχουν,) και θα αναγράφεται και ο αντίστοιχος κωδικός. Να αναφερθεί εάν είναι άμεσα διαθέσιμα:
Υπεύθυνη δήλωση για την απόδειξη μη συνδρομής των λόγων αποκλεισμού της παραγράφου 1 του άρθρου 73 του Ν. 4412/2016 εκ μέρους του οικονομικού φορέα σε περίπτωση φυσικού προσώπου, ή σε περίπτωση νομικού προσώπου την υποβολή αυτής εκ μέρους του νόμιμου εκπροσώπου

Α/Α   ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΕΙΔΟΥΣ   ΠΟΣΟΤ   ΤΙΜΗ   ΑΞΙΑ   ΦΠΑ   ΣΥΝΟΛΟ
 1  ΤΡΑΧΕΙΟΣΩΛΗΝΕΣ ΜΕ CUFF No8  100 ΤΕΜ
 2  ΓΑΖΑ ΛΑΠΑΡΟΤΟΜΙΑΣ ΜΗ
ΑΚΤΙΝΟΣΚΙΕΡΗ 40Χ40

Τεχνικές προδιαγραφές
Για το είδος με Α/Α 1
Ενδοτραχειακοι σωλήνες απο PVC με cuff κυλινδρικού σχήματος με ακτινοσκειερη γραμμή σε όλο το μήκος τους και μαύρο ακτινοσκιερο δαχτυλίδι σε όλη τη περίμετρο του σωλήνα περίπου 1 εκατοστό πάνω από τον αεροθάλαμο για επιβεβαίωση της θέση τοποθέτησης οπτικά. Να έχουν οπή Murphy eye, ατραυματικο άκρο και αποσπώμενο συνδετικό 15mm . Να είναι αποστειρωμένη , Latex free , να υπάρχουν οι αντίστοιχες ενδείξεις αποστείρωσης και απουσίας Latex επί της συσκευασίας
Για το είδος με Α/Α 2
1. Να είναι 100% βαμβακερή πυκνής ύφανσης που έχει υποστεί πλήρη λεύκανση και κάθαρση.
2. Να πληροί τους όρους EN 14079:2003 και ειδικότερα να είναι άοσμη, απαλλαγμένη από κόλλες, ελαττώματα της ύφανσης (σχασίματα, παραφασάδες και μπερδεμένες κλωστές κ.λ.π.)
3. Να μη παρουσιάζει κατά τόπους ρυπαρή εμφάνιση από οποιοδήποτε ουσία (μηχανέλαια κ.λ.π.).
4. Να έχει διαστάσεις 40x40εκ. η γάζα να είναι τουλάχιστον 18 κλωστών και 24γρ βάρος.
5. Να φέρει κορδόνι ασφάλειας καλά ραμμένο.

Ο Δ/ΝΤΗΣ Δ.Υ.
ΑΥΔΙΚΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ