Τετάρτη, 20 Οκτωβρίου 2021 11:16

Πληρ………: Μώκου Λ
Tαχ. Δ/νση ..: Σελεύκειας 2
481 00, Πρέβεζα
e-mail:Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

ΘΕΜΑ: Πρόσκληση ενδιαφέροντος συλλογής προσφορών για κατάθεση τεχνικών και οικονομικών προσφορών για την «προμήθεια: ΒΡΕΦΙΚΑ ΓΑΛΑΤΑ 1Ης ΗΛΙΚΙΑΣ, ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΑΙΕΥΤΙΚΗ ΚΛΙΝΙΚΗ του Γ.Ν. Πρέβεζας».
ΣΧΕΤ.
1. Την Υπουργική Απόφαση Αριθμ. Δ1β/Γ.Π.οικ. 43457/2019. ΦΕΚ 2365/Β/18-6-2019. «Όροι και προϋποθέσεις αναγνώρισης, διαδικασίες ανάπτυξης, Κριτήρια δείκτες και διαδικασία αξιολόγησης και εποπτείας των φιλικών προς τα βρέφη νοσοκομείων.
2. Το ΦΕΚ Β’ Αρ. φύλλου 294 /5-02-2020 «Αναγνώριση του Γενικού Νοσοκομείου Πρέβεζας, ως ¨Φιλικού προς τα βρέφη» Νοσοκομείου.
Παρακαλούμε όπως μας αποστείλετε τεχνική και οικονομική προσφορά με E-mail έως 27/10/2021 ημέρα ΤΕΤΑΡΤΗ & ώρα 12.00 για την προμήθεια ΒΡΕΦΙΚΑ ΓΑΛΑΤΑ 1Ης ΗΛΙΚΙΑΣ, ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΑΙΕΥΤΙΚΗ ΚΛΙΝΙΚΗ του Γ.Ν. Πρέβεζας προϋπολογισμού 250,00€ συμπεριλαμβανομένου ΦΠΑ.
Οι τιμές για τα προσφερόμενα είδη θα είναι κατώτερες ή ίσες του Παρατηρητηρίου Τιμών που τηρείται από την Επιτροπή Προμηθειών (www.epromy.gr) (όπου υπάρχουν) και θα αναγράφεται και ο αντίστοιχος κωδικός:
Παρακαλούμε για την κατάθεση των προσφορών σύμφωνα με τις συνημμένες τεχνικές προδιαγραφές

Α/Α   ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΥΛΙΚΟΥ ΠΟΣΟΤ  ΤΙΜΗ ΠΡΟ ΦΠΑ  ΣΥΝΤ. ΦΠΑ   ΣΥΝΟΛΟ
 1 ΒΡΕΦΙΚΟ ΓΑΛΑ 1ης ΒΡΕΦΙΚΗΣ ΗΛΙΚΙΑΣ
ΕΤΟΙΜΟ ΠΡΟΣ ΧΡΗΣΗ ΣΕ ΥΓΡΗ ΜΟΡΦΗ (60-100ML)
ΑΤΟΜ. ΣΥΣΚ. ΜΕΤΑ ΘΗΛΗΣ
(ΜΕ ΜΑΚΡΑ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΛΗΞΗΣ)

ΤΕΧΝΙΚΕΣ ΠΡΟΔΙΑΓΡΑΦΕΣ
Απαραίτητο για νεογέννητο που παρουσιάζουν αδυναμία θηλασμού ή νοσηλεύονται με ίκτερο.
Το Νοσοκομείο μας είναι αναγνωρισμένο ως ¨Φιλικό προς τα βρέφη». Με το με αρ. πρ. 366/12-6-2020 έγγραφο του Ινστιτούτου Υγείας του Παιδιού, ορίστηκε ως χαμηλότερη τιμή λιανικής βρεφικού γάλακτος η 0,70€/τεμ ως αποδεκτή.
Για τα νοσοκομεία φιλικά προς τα βρέφη Φ.Β.Ν η τιμή δεν μπορεί να είναι μικρότερη του 80% της λιανικής γιατί αντιτίθεται στον Διεθνή Κώδικα Εμπορίας. Η υποκατάσταση του Μητρικού γάλακτος (άρθρο 1,3), ήτοι 0,70χ80%=0,56€/ τεμ. κατώτερη τιμή.
Η παράδοση να γίνεται με τέτοιο τρόπο ώστε η ποσότητα να μας καλύπτει για όλο το έτος ως προς την ημερομηνία λήξης.

Ο ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ Δ/Υ
ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΠΑΠΠΑΣ