Τετάρτη, 13 Φεβρουαρίου 2019 07:49

ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΥ-ΙΟΝΙΩΝ ΝΗΣΩΝ-                                    Πρέβεζα:12/02/2019
ΗΠΕΙΡΟΥ & ΔΥΤΙΚΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ                                       Αρ. Πρωτ.:1489

Tμήμα…...: Οικονομικό
Πληρ………: Ιωάννου Π.
Tαχ. Δ/νση ..: Σελεύκειας 2
481 00, Πρέβεζα
MAIL:Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

ΘΕΜΑ: Πρόσκληση ενδιαφέροντος συλλογής προσφορών για κατάθεση οικονομικών και τεχνικών προσφορών για την προμήθεια απολυμαντικού δαπέδων χειρουργείου για τις ανάγκες του Νοσοκομείου.

Σχετ. Το αριθμ. Πρωτ. 1475/11-02-2019 πρωτογενές αίτημα προμήθειας απολυμαντικού δαπέδων χειρουργείου .

Παρακαλούμε όπως μας αποστείλετε οικονομική και τεχνική προσφορά έως ημέρα ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 15/02/2019 και ώρα 11.00 π.μ. σε MAIL ή σε ΚΛΕΙΣΤΟ ΦΑΚΕΛΟ στο γραφείο προμηθειών του νοσοκομείου για τα κάτωθι είδη για την κάλυψη των αναγκών του Νοσοκομείου συνολικού προϋπολογισμού 280,00€ συμπεριλαμβανομένου ΦΠΑ.
Οι τιμές για τα προσφερόμενα είδη θα είναι κατώτερες ή ίσες του Παρατηρητηρίου Τιμών που τηρείται από την Επιτροπή Προμηθειών (www.epromy.gr) (όπου υπάρχουν), και θα αναγράφεται και ο αντίστοιχος κωδικός:
Να αναφερθεί εάν τα ζητούμενα είδη είναι άμεσα διαθέσιμα.

Α/Α Περιγραφή Είδους  ΠΟΣΟΤΗΤΑ  Τιμή Μονάδος ΠΡΟ Φ.Π.Α  Φ.Π.Α  ΜΕ Φ.Π.Α
 1  ΑΠΟΛΥΜΑΝΤΙΚΟ ΔΑΠΕΔΩΝ ΧΕΙΡΟΥΡΓΕΙΟΥ  40

ΤΕΧΝΙΚΕΣ ΠΡΟΔΙΑΓΡΑΦΕΣ

Υγρό απολυμαντικό – καθαριστικό δαπέδων (Χειρουργείου)
 Να είναι εγκεκριμένο από τον Ε.Ο.Φ, να φέρει την σήμανση CE και να είναι καταχωρημένο στο Γ.Χ.Κ.,.
 Μη αλδευδούχο υγρό καθαρισμού και απολύμανσης δαπέδων.
 Να είναι συνδυασμός τεταρτοταγών αλάτων αμμωνίου και αμφοτερικών ενώσεων.
 Να συνιστάται για όλους τους νοσοκομειακούς χώρους : από τους κρίσιμους
(χειρουργεία, Μ.Ε.Θ, Μ.Ε.Ν., μονάδες ανάνηψης κ.λ.π, κ.λ.π,) έως και θαλάμους νοσηλείας, διαδρόμους (εν γένει κοινόχρηστους), χώρους εστίασης, μαγειρείων κ.λ.π.
 Να είναι κατάλληλο και για ευαίσθητα δάπεδα (παρκέ, αντιστατικά, συνθετικά κ.λ.π.)
 Να έχει υψηλή γκάμα βιοκτόνου δράσης έναντι ανθεκτικών νοσοκομειακών στελεχών: δείτε αναλυτικό πίνακα αντιμικροβιακής δράσης. Να είναι επίσης βακτηριοκτόνο –φυματιοκτόνο- μυκητοκτόνο –ιοκτόνο (συμπερ/νου T.B., HBV & HIV-1-ROTA κ.λ.π.)
 Ελάχιστος χρόνος δράσης : 5΄
 Να έχει διάρκεια ζωής το διάλυμα έτοιμο προς χρήση : 24 ώρες.
 Να είναι μη διαβρωτικό (ελεύθερο οξειδωτικών παραγόντων).
 Βιοδιασπούμενο.
 Να μην αφρίζει και να είναι αβλαβές στις συνιστώμενες δόσεις
 Να έχει διακριτικό άρωμα.
 Να χρησιμοποιείται σε διάλυμα 0,25%, δηλαδή μόλις 20ml συμπυκνωμένου προϊόντος (= μια δόση / ένα πάτημα της δοσομετρικής αντλίας) για 8lit κρύου ή ζεστού νερού (max + 60° C).
Να συμμορφώνεται με τις απαιτήσεις των προτύπων NF EN 1040, NF EN 1276, pr EN 13713, NF T 72-170, NF T 72-190, T 72-300, NF T 72-200, NF EN 1275
Επίσης να πληροί και να συμμορφώνεται με τις απαιτήσεις της Οδηγίας 93/42/EEC, παράρτημα ΙΙ τμήμα 3 φέροντας πιστοποίηση CE Mark.
Να συμμορφώνεται με τις απαιτήσεις των διεθνών προτύπων NF EN ISO 13485 : 2004 και ISO 9001:2000

O ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ Δ.Y