Πέμπτη, 12 Μαρτίου 2015 08:55

ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΥΓΕΙΑΣ & ΚΟΙΝΩΝΙΚΩΝ ΑΣΦΑΛΙΣΕΩΝ

6η ΥΓΕΙΟΝΟΜΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ                                              Πρέβεζα: 11/03/2015

ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΥ-ΙΟΝΙΩΝ ΝΗΣΩΝ-                                         Αρ. Πρωτ.: 1857

Tμήμα……..:  Οικονομικό

ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ ΕΠΕΙΓΟΝ

ΠΡΟΣ   ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΕΝΕΣ ΕΤΑΙΡΕΙΕΣ

Πληρ………:   Πιπιλίδου Γεωργία

Fax ……….: 2682024837

Tαχ. Δ/νση ..: Σελευκείας 2

48100, Πρέβεζα

ΘΕΜΑ: Πρόσκληση ενδιαφέροντος συλλογής προσφορών για κατάθεση οικονομικών προσφορών για την προμήθεια ΚΑΥΣΙΜΩΝ για το Γ.Ν. ΠΡΕΒΕΖΑΣ.

ΣΧΕΤ.:

Παρακαλούμε όπως μας αποστείλετε οικονομική προσφορά σε ΣΦΡΑΓΙΣΜΕΝΟ ΦΑΚΕΛΟ έως 13/03/2015 ημέρα ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ, ώρα: 10:00 π.μ. λόγω του κατεπείγοντος για τα κάτωθι είδη για την κάλυψη των αναγκών του Νοσοκομείου. Οι τιμές για τα προσφερόμενα είδη θα είναι κατώτερες ή ίσες του Παρατηρητηρίου Τιμών που τηρείται από την Επιτροπή Προμηθειών (www.epromy.gr) (όπου υπάρχουν) και θα αναγράφεται και ο αντίστοιχος κωδικός και το ποσοστό έκπτωσης επί τοις μέσης τιμής όπως αυτό ορίζεται από τις αρμόδιες αρχές.

Συγκεκριμένα:

Την προκήρυξη πρόχειρου διαγωνισμού δια λήψεων προσφορών για την κάλυψη των αναγκών σε υγρά καύσιμα συγκεκριμένα: α) 12.295,09 λίτρα πετρελαίου κίνησης για την θέρμανση του νοσοκομείου αξίας 15.000,00€ με την σημερινή μέση τιμή 1,22€ το λίτρο, β) 4.000,00 λίτρα βενζίνης για την κίνηση των ασθενοφόρων αξία 5.000,00 € με την σημερινή μέση τιμή 1,50€ το λίτρο γ) 1.000,00 λίτρα βενζίνης για την κίνηση των οχημάτων του ΚΦΙΑ αξία 1.500,00€ με την σημερινή μέση τιμή 1,50€. Διάρκεια ισχύς των συμβάσεων ορίζεται στους τρείς μήνες, χρόνος στον οποίο κατ εκτίμηση της υπηρεσίας μας θα τελεσφορήσει ο δημόσιος ανοιχτός διαγωνισμός του ΠΠΥΦΥ 2014. O διαγωνισμός όπως διενεργηθεί άμεσα καθώς δεν υπάρχουν αποθέματα πετρελαίου για την θέρμανση των κλινικών και σε περίπτωση που δεν υπάρχουν συμμετοχές όπως επαναπροκηρυχθεί την 16/03/2015 ημέρα Δευτέρα.

H δαπάνη θα βαρύνει τους προϋπολογισμούς του νοσοκομείου και του ΚΦΙΑ αντίστοιχα έτους 2015.

Να αναφερθεί εάν τα ζητούμενα είδη είναι άμεσα διαθέσιμα.

Α/Α ΕΙΔΟΣ ΠΟΣΟΤΗΤΑ ΠΟΣΟΣΤΟ ΕΚΠΤΩΣΗΣ
1 Πετρέλαιο κίνησης 12.295,09lt