Προβολή άρθρων κατά ημερομηνία: Πέμπτη, 31 Οκτωβρίου 2019

ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΥΓΕΙΑΣ 6η ΥΓΕΙΟΝΟΜΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ
ΗΠΕΙΡΟΥ & ΔΥΤΙΚΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ                                           Πρέβεζα: 31-10-2019

ΓΕΝΙΚΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΠΡΕΒΕΖΑΣ                                      Αρ.Πρωτ.: 11456
Πληρ.: Σπανού Α.
Διεύθ.: Σελευκείας 2, 48100, Πρέβεζα

ΘΕΜΑ: Πρόσκληση ενδιαφέροντος συλλογής προσφορών για Λαρυγγικές μάσκες και υπεργλωττιδικες συσκευές αερισμού.

Παρακαλούμε όπως μας αποστείλετε οικονομική προσφορά έως Τετάρτη 06/11/2019 στο email Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. του Νοσοκομείου , έως τις 10 πμ, για τα κάτωθι είδη για την κάλυψη των αναγκών του Νοσοκομείου συνολικού προϋπολογισμού 1.500,00€ συμπεριλαμβανομένου ΦΠΑ για τον KAE 1311.
Η προμήθεια θα πραγματοποιηθεί εφάπαξ.

Α/Α  ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΥΛΙΚΟΥ  ΠΟΣΟΤ/ΤΕΜ ΤΙΜΗ  ΤΙΜΗ ΠΡΟ ΦΠΑ  ΦΠΑ  ΣΥΝΟΛΟ

ΥΠΕΡΓΛΩΤΤΙΔΙΚΗ ΣΥΣΚΕΥΗ ΑΕΡΙΣΜΟΥ
ΧΩΡΙΣ ΔΥΝΑΤΟ CUFF No 3

2  ΥΠΕΡΓΛΩΤΤΙΔΙΚΗ ΣΥΣΚΕΥΗ ΑΕΡΙΣΜΟΥ
ΧΩΡΙΣ ΔΥΝΑΤΟ CUFF No 4
 3  ΥΠΕΡΓΛΩΤΤΙΔΙΚΗ ΣΥΣΚΕΥΗ ΑΕΡΙΣΜΟΥ
ΧΩΡΙΣ ΔΥΝΑΤΟ CUFF No 5
 4 ΥΠΕΡΓΛΩΤΤΙΔΙΚΗ ΣΥΣΚΕΥΗ ΑΕΡΙΣΜΟΥ
ΧΩΡΙΣ ΔΥΝΑΤΟ CUFF No 2
 5  ΛΑΡΥΓΓΙΚΗ ΜΑΣΚΑ LMA No 3 120

Τεχνικές προδιαγραφές επι ποινή απόρριψης :

Για τα είδη με α/α 1 έως 4
Υπεργλωττιδική συσκευή αερισμού χωρίς δυνατό cuff . Να διατίθεται σε όλα τα ζητούμενα μεγέθη. Χαρακτηριστικά :
1. Να είναι κατασκευασμένο από ελαστομερές θερμοπλαστικό υλικό με τη μορφή στερεάς γέλης. Να ταιριάζει απόλυτα με την ανατομία του λάρυγγα και να διασφαλίζει την βατότητα του αεραγωγού
2. Να έχει τέτοιο σχεδιασμό ώστε να μπορεί να χρησιμοποιηθεί και σε χειρουργεία ή επείγοντα περιστατικά για αυτόματη αναπνοή ή μηχανικό αερισμό
3. Να δέρει ειδικό γαστρικό αγωγό για την προώθηση του Levin στο στομάχι και την εκκένωσή του
4. Να φέρει ενσωματωμένο bite block για την αποφυγή απόφραξης του αεραγωγού από τα δόντια του ασθενούς
5. Να δέρει ενσωματωμένο σταθεροποιητή στοματικής κοιλότητας για αποφυγή στρεπτικής ακαμψίας
6. Να μπορεί να επιτρέπει την προώθηση ενδοτραχειακού σωλήνα
7. Να φέρει ενδείξεις πάνω της για την σωστή της τοποθέτηση.
8. Να είναι μιας χρήσης
9. Αποστειρωμένη σε ατομική συσκευασία και latex free

Για το είδος με α/α 5
ΛΑΡΥΓΓΙΚΗ ΜΑΣΚΑ LMA No 3 Λαρυγγική μάσκα μιας χρήσης για μη επεμβατικό αερισμό των πνευμόνων χωρίς μπάρες στο κοίλο μέρος όλα τα μεγέθη

• Να είναι από υλικό ελεύθερο Latex
  • Να φέρει ενσωματωμένο ευρύ στέλεχος από αρκούντως σταθερό υλικό ώστε να μην λυγίζει και συνδετικό 22mm για σύνδεση με το κύκλωμα αναισθησίας.
  • Να φέρει σωλήνα πλήρωσης του αεροθαλάμου (cuff) με βαλβίδα
  • Να έχει ανατομικό σχήμα και να εξασφαλίζεται ατραυματική τοποθέτηση στον υποφάρυγγα

Ο ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ Δ.Υ

ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΥΓΕΙΑΣ 6η ΥΓΕΙΟΝΟΜΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ
ΗΠΕΙΡΟΥ & ΔΥΤΙΚΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ                                             Πρέβεζα: 31-10-2019

ΓΕΝΙΚΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΠΡΕΒΕΖΑΣ                                       Αρ.Πρωτ.: 11457
Τμήμα: Οικονομικό                                                                 ΑΔΑ:63ΙΚ469079-ΒΜΕ
Πληρ.: Σπανού Α.
Διεύθ.: Σελευκείας 2, 48100, Πρέβεζα

ΘΕΜΑ: Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για την εκμίσθωση του κυλικείου του Γ.Ν. Πρέβεζας.

ΣΧΕΤ: Άρθρο 20 του Ν 4412/2016 για συμβάσεις ανατιθέμενες κατ΄αποκλειστικότητα.
Το Γενικό νοσοκομείο Πρέβεζας με την υπαρθ. ΔΣ. 42/30-10-2019 (Θ.4) απόφαση του διοικητικού συμβουλίου αποφάσισε τη διενέργεια πρόσκλησης ενδιαφέροντος σε Κοινωνικούς συνεταιρισμούς Περιορισμένης ευθύνης ( Κοι. Σ.Π.Ε ) με ποσό εκκίνησης 2.350,00 ευρώ μηνιαίως για την ανάδειξη μισθωτή του κυλικείου του νοσοκομείου που είναι ενταγμένο σε ισόγειο χώρο του νοσοκομείου με κριτήριο κατακύρωσης το υψηλότερο προσφερόμενο μηνιαίο μίσθωμα

ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΥΓΕΙΑΣ                                      Πρέβεζα 30/10/2019
ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΥ-ΙΟΝΙΩΝ ΝΗΣΩΝ-                 Αρ. Πρωτ.:11445/31-10-2019

Tμήμα……..: Οικονομικό
Πληρ………: Ιωάννου Π.
Tαχ. Δ/νση ..: Σελεύκειας 2
481 00, Πρέβεζα
Mail: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

ΘΕΜΑ: Πρόσκληση ενδιαφέροντος συλλογής προσφορών προμήθειας ΘΗΚΩΝ ΓΙΑ HOLTER ΡΥΘΜΟΥ για τις ανάγκες του Γ.Ν.Πρέβεζας.
ΣΧΕΤ.: Το υπ’ αριθμ.11252/24-10-2019 αίτημα για την προμήθεια ΘΗΚΩΝ ΓΙΑ HOLTER ΡΥΘΜΟΥ, με συλλογή προσφορών και κριτήριο κατακύρωσης την χαμηλότερη τιμή.
Παρακαλούμε όπως μας αποστείλετε οικονομική και τεχνική προσφορά έως την Τρίτη 05/11/2019 & ώρα 12π.μ.σε Mail για τα κάτωθι είδη για την κάλυψη των αναγκών του Νοσοκομείου συνολικού προϋπολογισμού 600,00€ συμπεριλαμβανομένου ΦΠΑ (ΚΑΕ 1439).
Οι τιμές για τα προσφερόμενα είδη θα είναι κατώτερες ή ίσες του Παρατηρητηρίου Τιμών που τηρείται από την
Επιτροπή Προμηθειών (www.epromy.gr) (όπου υπάρχουν,) και θα αναγράφεται και ο αντίστοιχος κωδικός:
ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΟΠΩΣ ΤΗΡΗΘΕΙ Η ΦΟΡΜΑ ΤΟΥ ΚΑΤΩΘΙ ΠΙΝΑΚΑ ΣΤΗΝ ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΣΑΣ.

Α/Α

ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΥΛΙΚΟΥ