Προβολή άρθρων κατά ημερομηνία: Τρίτη, 14 Ιανουαρίου 2020

Πληροφορίες:             Β. Κουνέλλη
Tηλ.:                            2682 3 61333
Fax.:                            2682 0 89764
E-mail:                         Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
αχ. Δ/νση:                 Σελεύκειας 2
                                    481 00,  Πρέβεζα

ΠΡΟΣ ΤΟΥΣ ΕΠΙΣΚΕΠΤΕΣ-ΣΥΝΟΔΟΥΣ

Στο πλαίσιο της προσπάθειας προάσπισης της ασφάλειας των ασθενών του Γ Ν Πρέβεζας, αναφορικά με τον περιορισμό των ενδονοσοκομειακών λοιμώξεων και της πρόληψης των αρνητικών συνεπειών της έξαρσης των εποχιακών ιώσεων, σας παρακαλούμε να συνεργασθείτε μαζί μας, τηρώντας τις ακόλουθες οδηγίες:

• Περιορίστε τις επισκέψεις σας στο Νοσοκομείο
  • Αποφύγετε την άσκοπη περιφορά στους νοσοκομειακούς χώρους
  • Αν έχετε κάποιο μεταδοτικό νόσημα, περνάτε ή περάσατε πρόσφατα κάποια ίωση, μην επισκέπτεστε ασθενείς στο Νοσοκομείο.
  • Ένας ή το πολύ δύο επισκέπτες ανά ασθενή και μόνο στην περίπτωση που ο ασθενής είναι κλινήρης. Στην περίπτωση που ο ασθενής είναι περιπατητικός, η επίσκεψη θα γίνεται στο σαλόνι της κλινικής.
  • Οι επισκέπτες δεν επιτρέπεται να κάθονται στα κρεβάτια των ασθενών.
  • Το κάπνισμα απαγορεύεται αυστηρά σε όλους τους χώρους του Νοσοκομείου (σε αυτούς περιλαμβάνονται και η αίθουσα αναμονής επισκεπτών, οι σκάλες, τα εξωτερικά κλιμακοστάσια, οι τουαλέτες κλπ.)
  • Οι επισκέπτες και οι συνοδοί των ασθενών πρέπει να συμμορφώνονται με τις συστάσεις και τις οδηγίες του προσωπικού της Κλινικής και της Ασφάλειας του νοσοκομείου.
  • Ο σεβασμός του ωραρίου του επισκεπτηρίου συμβάλλει στη διασφάλιση της υγείας των ασθενών.

ΩΡΑΡΙΟ ΕΠΙΣΚΕΠΤΗΡΙΟΥ: 12:00 – 13:00

ΤΟ ΩΡΑΡΙΟ ΤΟΥ ΕΠΙΣΚΕΠΤΗΡΙΟΥ ΘΑ ΤΗΡΕΙΤΑΙ ΑΥΣΤΗΡΑ