Πέμπτη, 06 Απριλίου 2017 07:13

6η Υ.Πε. ΗΠΕΙΡΟΥ, ΙΟΝΙΩΝ ΝΗΣΩΝ,                                              Αριθ.Πρωτ.: 3011
ΔΥΤΙΚΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ & ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΥ                                     Πρέβεζα : 05/04/2017

Πληροφορίες : Κεπενός Ι.
Ταχ. Διεύθ.: Σελευκείας 2, 48100, Πρέβεζα

ΘΕΜΑ: Πρόσκληση ενδιαφέροντος συλλογής προσφορών για κατάθεση οικονομικών προσφορών για ασφάλιση των οχημάτων του Γ.Ν.Πρέβεζας, και ΚΕΦΙΑΠ .
ΣΧΕΤ. Η αριθ. πρωτ. 2963/05-04-2017 απόφαση Διοικητή περί έγκρισης παροχής ασφάλισης των οχημάτων του Νοσοκομείου και ΚΕΦΙΑΠ
Παρακαλούμε όπως μας αποστείλετε οικονομική προσφορά έως 10/4/2017 ημέρα Δευτέρα και ώρα 12:00 σε κλειστό φάκελο στο Τμήμα Προμηθειών για την παροχή ασφάλισης των οχημάτων που επισυνάπτονται στον παρακάτω πίνακα.

Οι προϋπολογισμοί για την ασφάλιση των οχημάτων είναι:

• Γ.Ν.Πρέβεζας : 2.000 €
  • ΚΕΦΙΑΠ : 650,00 €
    Οι δαπάνες θα καλυφθούν από τις πιστώσεις του Νοσοκομείου, οικονομικού έτους 2017 για το ΚΑΕ 0892 .

Α/Α Αρ.Κυκλ. ΦΟΡΕΑΣ ΤΥΠΟΣ ΟΧΗΜΑΤΟΣ ΕΤΟΥΣ ΙΠΠΟΙ ΣΧΟΛΙΑ
1 ΚΗΥ-4359 Γ.Ν.Πρέβεζας ΑΣΘΕΝΟΦΟΡΟ 1991 13
2 ΚΗΥ-7967 Γ.Ν.Πρέβεζας ΑΣΘΕΝΟΦΟΡΟ 1999 14
4 ΚΗΥ-7962 Γ.Ν.Πρέβεζας ΕΠΙΒΑΤΙΚΟ 1997 6
5 ΚΗΥ-9984 Γ.Ν.Πρέβεζας ΕΠΙΒΑΤΙΚΟ 2002 13
  ΚΗΥ-9974 ΚΥ Φιλιππιάδας ΑΣΘΕΝΟΦΟΡΟ 2001 14 Χρήση από Γ.Ν.Π
6 ΚΗΙ -6025 ΚΕΦΙΑ ΕΠΙΒΑΤΙΚΟ 2003 11
7 ΚΗΥ-9965 ΚΕΦΙΑ ΕΠΙΒΑΤΙΚΟ 2005 16

ΑΣΦΑΛΙΣΗ ΔΙΑΡΚΕΙΑΣ ΕΝΟΣ ΕΤΟΥΣ ΜΕ ΤΙΣ ΚΑΤΩΘΙ ΚΑΛΥΨΕΙΣ (ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΟΝΤΑΙ ΤΑ ΠΟΣΑ):
ΑΣΤΙΚΗ ΕΥΘΥΝΗ
- ΣΩΜΑΤΙΚΕΣ ΒΛΑΒΕΣ ΑΝΑ ΑΤΟΜΟ
- ΥΛΙΚΕΣ ΑΝΑ ΑΤΥΧΗΜΑ
ΑΤΥΧΗΜΑ ΟΔΗΓΟΥ
ΥΛΙΚΕΣ ΖΗΜΙΕΣ ΑΠΟ ΑΝΑΣΦΑΛΙΣΤΟ ΟΧΗΜΑ
ΘΡΑΥΣΗ ΚΡΥΣΤΑΛΛΩΝ
ΝΟΜΙΚΗ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑ
ΟΔΙΚΗ ΒΟΗΘΕΙΑ

ΑΠΑΙΤΗΣΕΙΣ-ΤΕΧΝΙΚΕΣ ΠΡΟΔΙΑΓΡΑΦΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΔΙΚΗ ΒΟΗΘΕΙΑ
1. Πανελλαδική κάλυψη οχημάτων.
2. Μεταφορά των οχημάτων από το σημείο παραλαβής (ακινητοποίηση για οποιονδήποτε λόγο) σε οποιοδήποτε σημείο παράδοσης υποδειχθεί από την υπηρεσία πανελλαδικά.
Σημείωση: Η μεταφορά θα γίνεται στο πλησιέστερο συνεργείο που θα υποδεικνύεται από την υπηρεσία και σε περίπτωση αδυναμίας αποκατάστασης της βλάβης εκεί, θα απαιτείται η μεταφορά σε συνεργείο που θα υποδεικνύεται από την υπηρεσία σε άλλο σημείο της Ελλάδας.
3. Σε περίπτωση που τα οχήματα ακινητοποιηθούν από βλάβη ή άλλο αίτιο σε χώρους από τους οποίους για να ανασυρθούν και να ρυμουλκηθούν απαιτείται ειδικό ανυψωτικό μηχάνημα ή ειδικός γερανός, η ασφαλιστική εταιρεία είναι υποχρεωμένη για την παροχή των ειδικών αυτών οχημάτων όπως και για την κάλυψη των τυχόν δαπανών που θα προκύψουν.
4. Θα καλύπτεται επίσης η μεταφορά ακινητοποιημένων ή κατεστραμμένων (προς εκποίηση) οχημάτων από τις εγκαταστάσεις του φορέα προς τον φορέα εκποίησης (πρώην ΟΔΔΥ).
5. Θα καλύπτονται τυχόν ζημιές που θα προκληθούν στο μεταφερόμενο όχημα μετά από την παραλαβή του (σημείο φόρτωσης), καθ΄ όλη τη διάρκεια της μεταφοράς του και μέχρι την παράδοσή του (σημείο εκφόρτωσης).
6. Λόγω της ιδιαιτερότητας των υπηρεσιών του ΕΣΥ, απαιτείται η άμεση ανταπόκριση της εταιρείας οδικής βοήθειας στις κλήσεις της αρμόδιας Υπηρεσίας/Οδηγού για παροχή οδικής βοήθειας στα οχήματα, δίνοντας προτεραιότητα στις κλήσεις
ΣΗΜΕΙΩΣΗ:

•  Η ΑΝΑΘΕΣΗ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΣΕ ΜΙΑ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΒΑΣΗ ΤΟΥ ΣΥΝΟΛΙΚΟΥ ΚΟΣΤΟΥΣ ΑΣΦΑΛΙΣΗΣ ΤΩΝ ΟΧΗΜΑΤΩΝ.
  • ΤΥΧΟΝ ΠΡΟΣΘΕΤΕΣ ΚΑΛΥΨΕΙΣ ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΘΟΥΝ.

Ο Δ/ΤΗΣ Δ. Υ.